O nás a kontakty

Co je MEMZA?

Původně jsme se všichni, kteří se hlásíme k Iniciativě MEMZA, seznámili v přírodě – na vandrech a při rybaření. A bylo to shodou jiných okolností v blízkosti JE Dukovany. Naším „revírem“, do kterého se dodnes rádi vracíme, se tak stala úchvatná zalesněná a stepní krajina v jejím okolí – kraj Dalešické přehrady a vodní nádrže Mohelno.

Všechno vzniklo tedy v tomto kraji, při vášnivých debatách o přírodě a její ochraně. A to symbolicky – při rybaření v překrásné scenérii skal a lesů, ale s kulisou jaderné elektrárny na horizontu Postupně tyto diskuze pokračovaly i po návratu do našich domovů a kanceláří po celé republice. A to v podobě přeposílání e-mailů s nejrůznějšími články, odkazy a komentáři na téma ochrana přírody. Časem probíraná témata přesáhla hranice problémů tzv. „Horáckého moře“, jak se Dalešické přehradě také říká. Když už začalo zpráv přibývat a e-mailové schránky se jimi začaly nepřehledně plnit, přišel někdo s nápadem soustředit je na jeden web. A tak vznikl web MEMZA.CZ.

Jsme tedy zpravodajský a diskusní web orientovaný na výběr zajímavých článků a jejich komentování z oblasti ekologie. V ekonomice a politice se při výběru orientujeme jen na takové informace a události, které se mohou bezprostředně dotýkat přírody a našeho životního prostředí.

Naším dalším cílem je také soustředit na jednom místě odkazy na co nejvíce informačních systémů, které má právo občan této republiky v oblasti ochrany přírody a životního prostředí využívat. Chceme tak každému usnadnit cestu k získání dostatečného množství argumentů k vytvoření vlastního nezávislého názoru.

Proč má rybička MEMZA třetí oko?

Prostřední oko rybičky Memzy naštěstí nesymbolizuje žádný genetický následek nějaké ekologické havárie. Ale vlastně jednoho „historického“ genu se přeci týká. Je vlastní nejenom členům naší iniciativy, ale jistě i mnoha dalším z vás. Je to gen schopnosti nezávislého pohledu na věc. Gen, který nás nutí zpozornět, když se nám snaží někdo nutit svůj pohled na věc – ať už jde například o nějaký extrémní ekologický názor, nebo naopak „lobby“ pohled některých energetických společností. Zpozornět, když náš vlastní pohled šilhá příliš doleva, nebo doprava – dolů, nebo nahoru…

Rybička MEMZA nemá tedy oko „třetí“, ale „prostřední“.

Kontakt:

info@memza.cz

   
Fórum
Zobrazit více témat
Nadcházející události
  • Nenalezeny žádné události
AEC v1.0.4 Více chystaných událostí
Spolupracujeme

 

   

   

 

 

 

 

 

 

 

Počasí
Dnes 19.11.2017 20.11.2017
It is forcast to be Partly Cloudy at 7:00 PM CST on November 18, 2017
Polojasno
9°C / -3°C
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CST on November 19, 2017
Jasno
13°C / 1°C
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CST on November 20, 2017
Jasno
14°C / 2°C